Pompy ciepła budzą coraz większe zainteresowanie wśród różnych inwestorów – od właścicieli domów, poprzez firmy budowlane i deweloperskie, aż po właścicieli budynków czy zarządców obiektów technicznych różnego rodzaju. Dlaczego jest to inwestycja warta rozważenia i czy pompa ciepła może się stać jedynym, samodzielnym źródłem energii potrzebnej do ogrzania budynku?

Sprawdź również

Pomiary powykonawcze

Pompy ciepła w nowych i starych budynkach

Inwestor stający przed wyborem sposobu ogrzewania budynku, który dopiero co powstaje, może rozważyć pompę ciepła jako jedyne lub dodatkowe źródło ciepła – w zależności od zapotrzebowania energetycznego danego obiektu. Trzeba pamiętać o tym, że różne rodzaje pomp ciepła dają różną efektywność. Zwykle w obiektach technicznych pompę ciepła stosuje się jako urządzenie dodatkowe – wspomagające ogrzewanie budynku oraz służące do podgrzewania wody użytkowej. Jednak przy mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym pompa ciepła jak najbardziej może zapewnić samodzielne ogrzewanie nawet w pełni sezonu grzewczego, przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Przed podobnym dylematem stoją osoby, które chcą wymienić urządzenie grzewcze w starszym budynku lub zmodernizować cały system ogrzewania. Zapotrzebowanie na ciepło w starym budownictwie często jest dość wysokie ze względu na rodzaj użytych materiałów budowlanych. Czy pompa ciepła poradzi sobie z ogrzaniem starego budynku? Tak, jeśli odpowiednio dobierze się jej moc i inne parametry. Można też potraktować ją jako wsparcie w ogrzewaniu obiektów technicznych w szczycie sezonu grzewczego, natomiast samodzielnie pompa może działać przez pozostałą cześć roku.

Pompy ciepła w Olsztynie i okolicach

Pompy ciepła są popularnym rozwiązaniem w całej Polsce. Jeśli chcesz zainwestować w pompy ciepła, Olsztyn jest jednym z miast, gdzie znajdziesz produkty najwyższej jakości, które spełnią Twoje oczekiwania niezależnie od tego, czy chcesz ogrzać dom czy inny dowolny obiekt techniczny.