Wybór samochodu, którym Para Młoda pojedzie do urzędu lub kościoła w dniu swojego ślubu, to jeden z ważniejszych elementów ślubnych przygotowań. Najważniejsze jest oczywiście to, aby dojechać bezpiecznie i punktualnie, ale wszyscy wiedzą, że kwestie estetyczne też mają tu duże znaczenie.

Samochód do ślubu można wziąć z wypożyczalni lub pożyczyć od kogoś ze znajomych lub rodziny. Jest kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę przy takiej decyzji. (A najważniejszą jest chyba to, czy obszerna suknia ślubna Panny Młodej zmieści się we wnętrzu wybranego auta!)

Auto klasyczne czy luksusowe?

Dominujące trendy są dwa: samochody w stylu retro oraz nowoczesne samochody luksusowe. Bardzo wiele zależy od tego, jaka jest ogólna stylistyka czy motyw przewodni ślubu. Jeśli ślub i wesele są organizowane w stylu rustykalnym, suknia ślubna jest w stylu vintage, a ślub odbywa się w małym wiejskim kościołku, to najnowszy luksusowy samochód marki BMW dość mocno zaburzyłby cały ten obrazek i odstawał od przyjętej stylistyki. Mimo że przecież jest bardzo elegancki i na pewno wiele osób marzy, aby się takim przejechać, zwłaszcza w takim niepowtarzalnym dniu.

Tak więc wybierając model samochodu, warto przede wszystkim potraktować go jako element całości. Niech będzie spójny z całą wizją, a na pewno Para Młoda, jak i goście będą zachwyceni.

Jaki kolor samochodu do ślubu?

To kolejna problematyczna kwestia. Zwykle dominują auta białe, czarne i czerwone. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Można też wybrać bardziej niestandardowe kolory, ale ważne, aby pasowały do reszty.

  • Białe auto może nie co za bardzo zlewać się z suknią ślubną, przez co Panna Młoda trochę „znika”. Obecnie jednak suknie ślubne są dostępne w innych kolorach i odcieniach bieli, tak jak np. w salonie sukien ślubnych w Łodzi. A wiele osób decyduje się na odejście od tradycji białej sukienki. Ta kwestia nie musi więc być problemem.
  • Czarne auta są poważne, dla niektórych nawet smutne. Bez wątpienia są jednak wyjątkowo eleganckie, zwłaszcza gdy wypoleruje się je na wysoki połysk.
  • Samochód w kolorze czerwonym może być trochę zbyt krzykliwy i ukraść większość uwagi. Rozważając taką opcję, warto zainteresować się mniej intensywnymi odcieniami czerwieni, które mogą sprawdzić się znacznie lepiej.

O czym jeszcze pamiętać?

Kwestia podstawowa, o której niestety wielu zaaferowanych ślubem przyszłych małżonków zapomina, to to, aby auto było w pełni sprawne. Nikt nie chce przecież utknąć w połowie drogi na własne wesele. Dlatego samochód warto wcześniej poddać kompleksowemu przeglądowi i upewnić się, że nie będzie żadnej wpadki. Bardzo chętnie zajmiemy się tym w naszym warsztacie. Przyjrzymy się zarówno tym nowoczesnym modelom, jak i starszym autom, w przypadku których ryzyko awarii jest niestety większe. Zapraszamy!